سفیران ملل
خانه / اقامت آلمان / اقامت در آلمان از طریق تحصیل

اقامت در آلمان از طریق تحصیل

یکی از مناسب ترین و راحت ترین راه های رسیدن به تابعیت در کشور آلمان گرفتن ویزای تحصیل می باشد. اقامت در آلمان از طریق تحصیل بدلیل کم هزینه بودن تحصیل متقاضیان زیادی دارد.
به دلیل جذابیت های بالای کشور آلمان متقاضیان زیادی برای تحصیل در این کشور وجود دارند.

اقامت در آلمان از طریق تحصیل

ویزای تحصیلی در کشور آلمان

در ابتدا این ویزا ۳ ماهه است و پس از ورود به کشور به یک الی دو سال تبدیل می شود.

مزایای اقامت در آلمان از طریق تحصیل

  • شرایط تحصیل رایگان
  • شرایط کاری مناسب برای دانشجویان حین تحصیل
  • تحصیل در دانشگاه های معتبر
  • داشتن فرصت های شغلی مناسب بعد از تحصیل برای دریافت اقامت دائم
  • استانداردهای زندگی فوق العاده بالا و به همراه هزینه زندگی مناسب

اقامت در آلمان از طریق تحصیل

کسانی که قصد تحصیل در کشور المان را دارند می توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را بعد ۶ تا ۱۲ ماه همراه خود ببرند. برای اخذ ویزای تحصیلی ابتدا باید در سفارت آلمان یک مصاحبه انجام دهید.

اقامت در آلمان از طریق تحصیل

انواع دانشگاه ها در آلمان برای اقامت آلمان از طریق تحصیل

شامل دانشگاه های خصوص و دولتی است. دانشگاه های دولتی تقریبا رایگان می باشند ولی دانشگاه خصوصی نیستند. این دانشگاه ها شامل: کالج های هنر، فیلم سازی و مسیقی و دانشگاه های علمی کاربردی می باشند.
بشتر دانشجویان آلمانی در دانشگاه های دولتی که دارای بودجه دولتی هستند مشغول به تحصیل می باشند.
ادامه تحصیلات آکادمیک در آلمان به ۳ روش زیر است:

  • دانشگاه ها اموزش تخصصی: نظام آموزشی این دانشگاه ها منطبق بر نظام بین المللی است. رشته هایی چون شیمی، فیزیک، پرستاری، مهندسی و …تدریس می شود و دارای سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می باشد.
  • مراکز آموزش عالی فنی: کسانی که علاقه به یادگیری حرفه دارند و می خواهند وارد بازار کار شوند تحصیل در این مراکز را انتخاب می کنند. از مزایای تحصیل در این دانشگاه ها کوتاه تر بودن زمان تحصیل است. داشتن مهارت زبان آلمانی در سطح بالا برای ورود به این مراکز الزامی است.
  • آکادمی آموزشی هنر و موسیقی: کسانی که علاقه مند به رشته های هنری مانند مد، موسیقی، نقاشی، آواز، سینما، گرافیک و … را دارند این مراکزرا برای تحصیل انتخاب می کنند. برای ورود به این آکادمی ها یک سری آزمون های عملی و شفاهی انجام می گیرد که شخص متقاضیباید نمره قبولی را کسب کند.
    با توجه به بالا بودن کیفیت آموزشی در مدارش آلمان بسیاری از همطنان مشتاق تحصیل فرزندان خود در این مدارس هستند.

اقامت در آلمان از طریق تحصیل

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور آلمان

برای ورود به دانشگاه های آلمان در مقطع کارشناسی غیر از مدرک دیپلم حتما باید قبولی آزمون سراسری چه روزانه و چه شبانه را در رشته مورد نظر داشته باشیم سپس بعد از اخذ پذیرش بایستی یک دوره ی یکساله کالج که همان دیپلم المانی است را بگذراند.
تحصیل در این دانشگاه تقریبا ۴۰۰ تا ۵۰۰ یورو هزینه دارد ولی چون نسبت به کشورهای دیگر بسیار کم می باشد به همین علت می گویند که رایگان است. این مقطع در آلمان به مدت ۴ سال است.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان

برای تحصیل در این مقطع باید مدرک کارشناسی خود از دانشگاه های سراسری، آزاد و … ارسال نماییم هرچند باید یک رزومه قوی داشته باشیم. در این مقطع بیشتر رشته ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند. دوره تحصیل این مقطع ۲ سال است.

تحصیل در مقطع دکترا در آلمان

طول دوره تحصیلی در این کشور ۳ تا ۵ سال است. ارائه رزومه قوی، داشتن معدل بالا، ارائه پروپوزال تحقیقاتی شرایط را برای پذیرش در مقطع دکترا آسان تر می کند.
از مزایای تحصیل در کشور آلمان فرصتی است که بعد از اتمام تحصیل برای پیدا کردن کار می دهند و همچنین میتوان برای اخذ اقانت دائم اقام نمود.

جهت اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید:
سفیران ملل
راه های ارتباطی:
دفتر تهران: 289 284-021
فکس: 5020 2842-021
آدرس کانال: safiranmelal@
پست الکترونیکی: info@safiranmelal.com

مطلب پیشنهادی

دریافت اقامت آلمان از طریق خرید ملک

دریافت اقامت آلمان با خرید ملک شامل چه شرایط و ویژگی هایی می شود؟ آیا این روش انتخاب خوبی در راستای مهاجرات به کشور آلمان به شمار می رود؟ اگر شما هم در رابطه با